BHG Media 2021

Jatketaan kasvua yhdessä

BHG Yhteystiedot

Tehdään yhdessä Suomen menestyksekkäimmät kodinrakentamisen kampanjat!

Rakennetaan lämpimiä asiakaskokemuksia kylmään digitaaliseen maailmaan. Ideoidaan, tutkitaan ja oivalletaan yhdessä.

Pysytään kuulolla: tavataan, soitellaan, viestitään – keskustellaan hyvässä rakentavassa ja eteenpäin pyrkivässä hengessä.

Suunnitellaan toimiva mediakokonaisuus, tehdään onnistunut myyntitulos ja rikotaan yhdessä ennätyksiä vuonna 2021. Ollaan yhdessä uudenlaisen huomisen menestyjät!

Tuotepäällikkösi palveluksessasi!

Tomi Uusitorppa
Commercial Director
Sauna / Piha
tomi.uusitorppa@bhggroup.fi
+358 45 123 4403

Nikolai Paunamo
Category Manager
Kodinkoneet
nikolai.paunamo@bhggroup.fi
+358 45 883 5650

Janne Stenholm
Category Manager
Rakennus / Ovet ja Ikkunat / Takat
janne.stenholm@bhggroup.fi
+358 50 567 1916

Markku Viklund
Category Manager
LVI / Sähkö
markku.viklund@bhggroup.fi
+358 50 373 5782

Johanna Penttinen
Category Manager
Lattiat / Keittiö / Sisustus / Valaistus
johanna.penttinen@bhggroup.fi
+358 40 019 7839

Joonas Kauti
Category Manager
Työvälineet
joonas.kauti@bhggroup.fi
+358 40 5128 467

Marjut Mesiäislehto
Product Manager
Lattiat / Keittiö / Sisustus / Valaistus
marjut.mesiaislehto@bhggroup.fi
+358 45 123 4405

Markus Joenmäki
Product Manager
Sauna / Piha / Työkalut
markus.joenmaki@bhggroup.fi
+358 50 465 9406

Imre Jõgi
Product Manager
Rakennus / LVI / Sähkö / XML-toimittajat
imre.jogi@bhggroup.fi
+358 50 437 0450

Johannes Sihvonen
Product Manager
Kylpyhuone / BHG Group Companies
johannes.sihvonen@bhggroup.fi
+358 44 074 3667

Toomas Vaikla
Country Manager
Baltian alue
toomas.vaikla@bhggroup.fi
+372 5152 683

Joni Meltoranta
COO
Tuotepäällikkötiimin vetäjä
joni.meltoranta@bhggroup.fi
+358 44 0900 716

BHG tiimien yhteystiedot

Kimmo Lähteenmäki
CEO
kimmo.lahteenmaki@bhggroup.fi

Päivi Nieminen
CMO
Markkinointi
paivi.nieminen@bhggroup.fi
+358 44 0900 803

Juha Saarinen
Head Of Traffic And Analytics
Liikenne ja analytiikka
juha.saarinen@bhggroup.fi
+358 40 5255 991

Teemu Koski
Showroom Manager
Showroomit ja myymälät
teemu.koski@bhggroup.fi
+358 44 758 2504

Teija Takkunen
Head Of Product Information And Quality
Tuotehallinta
teija.takkunen@bhggroup.fi
+358 46 923 6981

Mikko Heikura
Asennuspalvelut
Uudet yhteistyöt
mikko.heikura@bhggroup.fi
+358 45 328 4007

Antti Haapala
Hankintapäällikkö
Toimitusajat ja saatavuudet
antti.haapala@bhggroup.fi
+358 50 394 6757

Heikki Palmu
Myyntipäällikkö
Myyntipalvelu
heikki.palmu@bhggroup.fi
+358 400 975 313

BHG muut tärkeät yhteystiedot

Asiakaspalvelutiimi: asiakaspalvelu@netrauta.fi / asiakaspalvelu@taloon.com

Showroomit: tammisto@netrauta.fi / ideapark@netrauta.fi

Palvelumyymälät: tammisto@taloon.com / ideapark@taloon.com

Laskutus: laskutus@netrauta.fi / talous@taloon.com

Logistiikka:
Janne Vuorela / janne.vuorela@bhggroup.fi

Toimitusajat ja saatavuudet: toimitusajat@bhggroup.fi

Tuotehallinta: products@bhggroup.fi

Brändivastaaminen, Bazaarvoice:
Eeva Latva / eeva.latva@bhggroup.fi / +358 50 389 2667

Talotarvike:
Anton Molin / anton.molin@talotarvike.com / +358 40 8281 895

Grillikauppa & Paista:
Ossi Jääskeläinen / ossi.jaaskelainen@edututor.fi / +358 45 325 6930

Kodin1:
Tommi Similä / tommi.simila@kodin1.com / +358 50 3839842

Olemme tunnettuja siitä, että teemme aidosti ihmisläheistä yhteistyötä tavarantoimittajiemme kanssa. Tästä todisteena vuoden 2020 palautekysely, josta tuotepäällikkömme saivat yleisarvosanaksi 9,0. Olit sitten tunnettu toimija markkinoilla tai vasta sinne pyrkimässä olet silti meille aina yhtä tärkeä.

Tomi Uusitorppa, Commercial Director

Ihmisistä otetaan edustuskuvia. Itseäni on puunattu kuvaan reilu tunti. Onneksi markkinoinnissa ei ole kyse kauneuskilpailusta. Sen tehtävänä on kyseenalaistaa säännöt ja luoda uusia.  Sanoa jotain, joka saa aikaan tunnereaktion. Mitä puhuttelevampi viesti – sen parempi.

Päivi Nieminen, CMO

BHG Työnantajana

Olemme kodinrakentamisen toimialan online-kaupan selkeä markkinajohtaja ja meillä on töissä Suomen parhaat verkkokauppaosaajat. Olemme tekemässä yhdessä jotain isompaa, emme suorittamassa työaikaa. Meillä on töissä yksilöitä – kuuntelemme, haastamme ja sparraamme. Meillä saa olla oma itsensä sillä ymmärrämme, että menestyksemme riippuu työntekijöistämme.